Ilgo kailio priežiūra

Veislės:

Afganų kurtas, Australijos šilkinis terjeras, Maltos bišonas, ShihTzu, Lhasa Apso, Jorkšyro terjeras ir kitų panašų kailio tipą turinčių veislių

 

Daugumos šių veislių kailis yra ilgas, lygus, šilkinis.

Apie Lhasa Apso kailį - daugelis neteisingai interpretuoja veislės kailio kokybę, klaidingai manydami, kad kailis turi būti šiurkštus. Jų kailis turėtų būti stiprus ir sunkus. Iš tiesų kailis turi būti minkštas liečiant rankomis, tačiau kiekvienas plaukas turi būti storas ir tvirtas.

 

Paruošimas parodai:

Atsižvelgiant į kailio būklę ir kokybę, naudokite Vital-Prof šampūną arba Proff-Inn šampūną. Šampūnu būtina šunį išmaudyti du kartus. Atsižvelgiant į kailio būklę ir kokybę, kaip kondicionierių naudokite arba Bio-Plus  arba BioJen kaukę. Pasirinkite pagal tai, ko šiuo metu labiausiai reikia konkrečiam šuniui.

 

Klasikinė šuns maudymo schema

50 ml pasirinkto šampūno atskieskite su 450ml labai šilto vandens didesnės talpos inde, kad galėtumėte lengvai suplakti šampūną.

Tada panardinkite maudymui skirtą kempinę į indą, įsitikinkite, kad ji sugeria pakankamai šampūno, ir ištepkite su kempinėle visą šuns kūną. Kempinės dėka šampūno suvartosite mažiau, o rezultatas bus daug efektyvesnis. Tada nuskalaukite vandeniu.

Į likusį šampūną (maždaug 250 ml) įpilkite vieną šaukštą pasirinktos kaukės ir gerai suplakite. Galite įpilti šiek tiek labai šilto vandens. Pakartokite procedūrą. Antrojo plovimo metu leiskite gyvūnui keletą minučių pastovėti su šia kauke, kad gautumėte geriausią efektą. Tada kruopščiai nuplaukite ir pradėkite džiovinti. Kaukę galima uždėti ir atskirai, po abiejų maudymų su šampūnais. Pasirinkite, kaip jums labiau patinka.

 

Jei, jūsų nuomone, kailis yra šiek tiek sausas ir nepakankamai sunkus, į kaukę galite pridėti vieną šaukštą aliejaus Biovit-Oil. Gerai sumaišyti su vandeniu ir perplauti. Nuskalauti nereikia!

Parodos dieną rekomenduojame užpurkšti nedaug Setil kondicionieriaus, padžiovinti ir su skystu šilku Re-Silk šiek tiek delnais paglostyti plaukus. Šilkas suteiks papildomo blizgesio ir elastingumo.

 

Jei norite padidinti kailio apimtį, po maudymo šampūnais, perplaukite šunį vonioje tokiu mišiniu - 500 ml vandens, 1 šaukštas Biovit-Oil, 1 šaukštas Bio-Plus. Nenuplauti, pradėti džiovinti.

 

Jei priešingai, jūs norite padaryti kailį sunkesnį, tuomet perplaukite šunį vonioje su tokia kompozicija - 500 ml vandens, 1 valgomasis šaukštas BioJen kaukės, 5 - 10 šaukštų Biovit-Oil. Su šiuo mišiniu išpurkškite kailį. Nuskalauti nereikia, pradėti džiovinimą. Prieš pat ringą lengvai užpurkškite kondicionieriaus Invol arba Phyto-Self šampūno, kurio nereikia nuskalauti.

Kirpdami ir formuodami kailį, naudokite Setil kondicionierių.

  

Balto kailio priežiūra

Vital-Prof šampūnas, Riflex-Prof šampūnas, Bio-Plus arba BioJen kaukė. Maudymo schema tokia pati, tik kaip antras šampūnas naudojamas Riflex-Prof. Į Riflex-Prof šampūną įdeti 1-2 arbatinius šaukštelius Biochrom kaukės ir gerai išplakti, kad kailis taptų sniego baltumo.

 

Nuo sąvėlų:

Paruoškite mišinį, kuriame yra 50-100 ml Biovit-Oil, pusė litro gryno vandens, 1 valgomasis šaukštas BioJen kaukės. Iš buteliuko purkškite mišinį ant išmaudyto šuns (maždaug 50–100 ml). Tada išdžiovinkite ir iššukuokite kailį. Galima palaipsniui tepti džiovinamą dalį. Padarytas mišinys gerai išsilaiko.

 

Kasdienė/kassavaitinė priežiūra:

Exigent valomąjį šampūną rekomenduojame naudoti bent kas 6–8 savaites. Tada būsime tikri, kad ant kailio nėra purvo ir kosmetikos likučių. Per didelis dulkių ir purvo kiekis sugadina kailio kokybę ir apsunkina šukavimą. Kassavaitiniam plovimui naudokite Nutri-Derm arba Vital-Prof šampūną, pagal poreikį. Kaip kondicionuojanti kaukė - BioJen.  Džiovindami, į pusę litro vandens papildomai įdėkite 1-3 šaukštus aliejaus Biovit-Oil,  purškite ir džiovinkite. Tai padės jūsų šuniui iki kito maudymo išvengti sąvėlų ir išsaugoti puikų kailį.

Dirbant su mažų veislių šunimis, jei jūsų augintinio kailis yra pažeistas, sausas, naudinga pasidaryti kompresą su Bio-Plus kauke. Norėdami tai padaryti, išmaudytą šunį ištepkite neskiesta Bio-Plus kauke. Paskirstyti nuo odos iki plaukų galiukų pirštais. Būkite atidūs, kad nesuveltumėte  kailio. Tada apvyniokite plėvele ir ant viršaus susukite į kilpinius rankšluosčius. Šuns kūno temperatūra suaktyvins įsisavinimo procesą ir leis kolagenui bei kitoms naudingoms medžiagoms prasiskverbti į plauką ir jį atstatyti. Visas procesas užtruks 15-20 minučių. Šis procesas ne tik atstatys, suminkštins ir maitins kailį, bet ir gražins plaukų elastingumą.

Pagrindinė išpuoselėtų ilgų plaukų paslaptis yra nuolatinis plaukų minkštinimas ir drėkinimas. Sausi plaukai greitai lūžta. Prižiūrint šunis su ilgais, gražiais plaukais, nerekomenduojame šukuoti  sauso kailio, nes plaukas gali lengvai nulūžti. Purškiami ReQual kondicionieriai - Setil, Bio Active- yra puikūs kasdieniai kailio priežiūros produktai visoms veislėms.

 

Saulėtais mėnesiais rekomenduojama: Praskieskite maždaug 100 ml aliejaus Biovit-Oil su  pusė litro vandens purškimo butelyje ir naudokite šį purškiklį savaitės bėgyje arba kaip kaukę po maudymo. Purkšti ant kailio. Kompozicija maitina ir apsaugo plaukus.

 

Apleistam ir pažeistam kailiui

Kaip pirmąją gydomąją priemonę naudokite unikalų vaistinį aliejų Derm-Oil. Jo sudėtis yra daugelio metų tyrimų mūsų laboratorijose rezultatas, o nuskalavus aliejų, kaip šampūną naudokite Nutri-Derm, pridedant Biovit-Oil - 0,5 šaukšto.

 

Greito poveikio raminanti ir dezinfekuojanti priemonė  kailiui ir odai

Naudokite vieną naujausių reQual produktų Energizing. Jis švelniai dezinfekuoja odą ir palaiko ją sveiką ir elastingą. Efektyviai apsaugo nuo agresyvių priežiūros priemonių ar aplinkos faktorių, tokių kaip tarša, dulkės.

Naudojamas nualintam, sausam kailiui, lūžinėjančiam plaukui atgaivinti, struktūrai pagerinti.

Instrukcija naudojimui

Gali būti naudojamas prieš maudymą ant sauso kailio. Pagal poreikį gali būti skiedžiamas arba naudojamas neskiestas.

  • kaip skubios pagalbos priemonė kailio atgaivinimui ir nuraminimui po netinkamos priežiūros, neskiestas produktas švelniai paskirstomas ant viso gyvūno kūno, įsitikinant, kad pasiekė odą. Palikti ne mažiau kaip 10 minučių. Labai gerai nuskalauti ir maudyti gyvūną įprastinėmis priemonėmis.
  • kaip atgaivinanti ir restruktūrizuojanti priemonė kailiui: praskiesti su dviem dalimis šilto vandens. Švelniai paskirstyti ant kailio. Palikti 5-10 minučių, nuskalauti ir tęsti maudymą įprastinėmis reQual priemonėmis.

 

Greita pagalba išsausėjusiam, lūžinėjančiam kailiui

Hydro-Gel – emulsija, skirta giliai drėkinti, atkuria plaukų struktūrą, suteikia žvilgesio ir energijos augant.

Jau po pirmosios procedūros matomas gyvūno plaukų ir odos būklės pagerėjimas.

Naudojant  Hydro-Gel užtikrinama geresnė veikliųjų medžiagų, esančių reQual produktuose, kuriuos naudosite vėliau, absorbcija.

Naudojimo rekomendacijos

Koncentruota forma naudojama tose vietose, kur reikia intensyviai  auginti kailį arba pašalinti trapius, negyvus plaukus.

Skiedžiamas šiltu vandeniu (1–4 šaukštai litre vandens) ir išmaudžius gyvūną, tepamas kaip kondicionierius. Tai leidžia lengvai ir greitai išdžiovinti ir formuoti kailį. Neleidžia plaukams susivelti ir susipainioti.

Norint atkurti ir palaikyti odos ir kailio sveikatą, būtina kiekvieną dieną  purkšti iš buteliuko  šiltu vandeniu praskiestą preparatą.

Įpiltas į šampūną (1 valgomasis šaukštas 100 ml šampūno) sustiprina bet kurio šampūno poveikį.

 

Ausų priežiūra

Oto Fluid - optimaliai ausies kanalo būklei palaikyti.

Naudojimo instrukcija:

Sudrėkinti vatos tamponą ar sterilų audinį tirpalu, švelniai ir kruopščiai valyti išorinę ausį ir ausies kanalą.

 

Akių priežiūra

Hydrocol-5 arba Hydrocol-3, kiek reikia į akies vidų ir išorę, apsaugai ir giliam išvalymui.